|  | 

Nieruchomości i dom

Stolik kawowy typu zrób to sam

img-responsive

DIY to teraz jeden z najmodniejszych trendów. Z języka angielskiego rozwinięcie tego skrótu to Do It Yourself co w tłumaczeniu brzmi zrób to sam. Okazuje się, że w bardzo szybki i łatwy sposób możemy sami zrobić rzeczy codziennego użytku praktycznie z niczego. Koncepcja ta pozwala nam na ponowne wykorzystanie niepotrzebnych już rzeczy i stworzenia z nich czegoś użytecznego. Wiadomo iż rzeczy wykonane przez nas w domu ( amatorsko) nie są aż tak doskonałe i perfekcyjne jak te ze sklepu, ale za to darzymy ich większym sentymentem.

Pomysł na stolik kawowy DIY – oryginalny dom

Bardzo często poszukujemy stolika do kawy….i niestety nie umiemy znaleźć tego jedynego odpowiedniego. Dlaczego więc nie spróbować stworzyć go samemu z ogólnodostępnych rzeczy. Możemy wykonać go z uwzględnieniem wszystkich naszych oczekiwań. Niżej podam przykład takiego stolika i opiszę jego wykonanie. Może będzie to dla Was inspiracja do wykonania własnego projektu.

Jak własnoręcznie wykonać stylowy drewniany stolik

Oto materiały, które będą nam potrzebne:
• Drewniany blat, może to być czyste wyschnięte drewno ( najlepiej jak będzie to blat minimum 5 cm grubości – ładniej wygląda)
• Czterech czarnych metalowych nóg do stołu ( możemy je zamówić gotowe)
• Papier ścierny, szlifierka, wkrętarka, wosk do drewna, bejca ( najlepiej w kolorze naturalnym)
Kiedy mamy wszystko to do dzieła!
Najpierw przykręcamy do blatu nóżki ( ważne aby ich odległości od krawędzi blatu były takie same). Następnie stawiamy nasz stolik i za pomocą szlifierki szlifujemy delikatnie wierzchnią część blatu. Powstały kurz musimy dokładnie usunąć ( najlepiej odkurzaczem, a następnie lekko wilgotną szmatką). Następnie nakładamy bejce według zaleceń producenta. Najlepiej dwie warstwy ( pamiętajmy o okresie schnięcia). Ostatnim krokiem jest pokrycie naszego blatu woskiem do drewna. I na tym możemy zakończyć naszą pracę.

 

Taki stolik świetnie będzie komponował się zarówno to tradycyjnego wystroju wnętrz jak i nowoczesnego. A my pijąc kawę będziemy wspominać jak to miło minął nam czas na wykonaniu tego wyjątkowego dla nas mebla.

Tags
stolik-kawowy-typu-zrob-to-sam

ABOUT THE AUTHOR