|  | 

Uroda

Zakupy z drugiej ręki?

img-responsive

Sklepy z odzieżą używaną, zarówno stacjonarne, jak i online, stają się coraz bardziej popularne. Wiele z was zapewne się zastanawia, dlaczego wciąż znajdują się osoby, w dodatku młode, które decydują się na zakup ubrań z drugiej ręki. Przecież rzeczy w takich sklepach często są ubrudzone, podziurawione, w pomieszczeniach unosi się nieprzyjemny zapach, a wokół pełno starszych pań, które walczą o jedną bluzkę. Kto z własnej woli przekroczyłby próg takiego miejsca? Okazuje się, że sklepy z używaną odzieżą znajdują coraz więcej zwolenników, na co wpływa wiele czynników, które zostaną poruszone w tym artykule.

Moda i uroda – ubrania z drugiej ręki

Ubrania w takich sklepach są często nowe, niektóre można znaleźć nawet z nieoderwaną metką. Ponadto na wieszakach nie brakuje znakomitej jakości materiałów, które w zwykłej sieciówce czy ekskluzywnym butiku, kosztowałyby fortunę! Kaszmirowy sweter? Nie ma problemu. Może jedwab? Zawsze się coś znajdzie. W second-handach pełno jest także popularnych, drogich marek, przede wszystkim sportowych takich jak Adidas czy Nike, natomiast częstymi gośćmi są także rzeczy Ralpha Laurena czy Tommy’iego Hilfigera. Fantastyczna jakość w dobrej cenie.
W sklepach z odzieżą używaną należy kontrolować terminy dostawy, ponieważ wpływają one na ilość ubrań oraz na ich cenę. W zależności czy rzeczy sprzedawane są za określoną kwotę, czy ich wartość determinuje waga, w dzień dostawy z pewnością będą one bardziej kosztowne. Ponadto organizowane są liczne wyprzedaże, gdzie możemy upolować ubrania nawet do 50% taniej, a całkowity koszt zmniejsza się nawet do kilku złotych.
Kolejnym atutem second-handów z pewnością jest to, że ciężko podrobić te unikalne ubrania. W galeriach handlowych nie znajdziemy tak oryginalnych i odważnych stylizacji. Taki jedyny w swoim rodzaju strój pomoże nam poczuć się wyjątkowo.
Czy wiesz, że kupując w tzw. lumpeksach, wspierasz ekologię? To bardzo istotne, jeśli chodzi o aktualną sytuację na Ziemi. Dajesz drugie życie ubraniom, które mogły wylądować na wysypisku śmieci i zwyczajnie się zmarnować. W ten sposób przyczyniasz się do ochrony środowiska, robiąc zarówno dobre rzeczy dla siebie, jak i otaczającego nasz świata.
Sklepy z odzieżą używaną posiadają wiele zalet. Ubrania możemy znaleźć w bardzo przystępnej cenie, o dobrym gatunkowo materiale, które z pewnością będą się wyróżniać. Czego chcieć więcej?

 

Artykuł powstał przy współpracy z ega.org.pl

Tags
zakupy-z-drugiej-reki

ABOUT THE AUTHOR