|  | 

Nieruchomości i dom

Czym kierować się podczas zakupu nowego domu?

img-responsive

Własny dom, to poczucie bezpieczeństwa, stabilności oraz swobody. Wiele rodzin, latami szuka wymarzonego domu, gdyż z pozoru łatwa czynność, wymaga od kupujących wielu czynności.
Przed zakupem nowego domu, należy zastanowić się nad oczekiwaniami, jakie dom ma spełniać. Istotny jest metraż, ilość pokoi, łazienek, kuchnia oraz jadalnia oraz ewentualnie pomieszczenia gospodarcze czy pokoje gościnne. Kolejnym udogodnieniem jest garaż oraz przestronna działka, na której będzie można stworzyć wymarzony ogród.
Prócz informacji technicznych istotna jest również lokalizacja oraz teren, którym znajduje się dom. Jeśli jest to teren nierówny, przyszłych nabywców czekać będzie dodatkowa praca w celu wyrównania terenu.
Kolejnym atutem, na który warto zwrócić uwagę przy wyborze nieruchomości jest odległość od centrum miasta. Umożliwia to podjęcie pracy, zrobienie zakupów czy wybranie najlepszej szkoły dla dzieci. Zapewnia to również bezpieczeństwo, gdyż właściciele posesji będą w pobliżu banków, przychodni czy szpitali, a ewentualny przyjazd służb ratowniczych, nie zajmie wiele czasu.

Jak sprzedać lub kupić nieruchomość?

Zakup nieruchomości może nastąpić poprzez biuro nieruchomości lub indywidualnie. Wszystko zależy od sprzedającego, który wystawił ofertę sprzedaży domu.
Sprzedaż domu, niezależnie od sposobu jej znalezienia odbywa się tak samo. Przed transakcja odbywają się oględziny, następnie zdecydowane osoby mogą sprawdzić zapisy w księdze wieczystej, by upewnić się, że nieruchomość nie jest zadłużona. Następnie należy udać się do notariusza, który sporządzi akt notarialny oraz uregulować kwotę za nieruchomość.
Zachowując zdrowy rozsądek, kupujący może szybko nabyć nieruchomość. Korzystając z porównywarek ofert, można skorzystać z okazji cenowej, co pozwoli również na urządzeniu nowego wnętrza, bez ponoszenia dodatkowych kosztów.
Jeśli kupującemu zależy na dobrej lokalizacji, dużym metrażu oraz przystępnej cenie, to powinien skorzystać z bezpłatnych ogłoszeń sprzedażowych, publikowanych głównie w internecie. Dzięki tej metodzie, zaoszczędzi pieniądze oraz dobrze ofertę odpowiednią do jego potrzeb. Tego typu szukanie ofert sprzedaży nieruchomości, jest równie bezpieczne jak korzystanie z biura nieruchomości oraz pośredników sprzedaży, którzy dodatków pobierają opłaty za swoje usługi, co ma znaczący wpływ na cenę końcową.

Jak sprawdzić, czy nieruchomość nie jest zadłużona, a sprzedający nie chce nas oszukać?

Najszybszym sposobem jest poproszenie o numer księgi wieczystej. Posiadając ten ważny numer, można nawet internetowo sprawdzić szczegółowe wpisy w księdze wieczystej. Widnieją w nich dane poprzednich właścicieli oraz ewentualne nieuregulowane kwoty, którymi obciążeni będą kolejni nabywcy. Jeśli w księdze wieczystej nie ma wpisu dotyczącego zadłużeń, można być pewnym, że sprzedający nie ma zamiaru nas oszukać. Jeśli cena sprzedaży nieruchomości jest za niska, warto sprawdzić również stan domu, być może on jest powodem zaniżonej ceny sprzedaży nieruchomości.

czym-kierowac-sie-podczas-zakupu-nowego-domu

ABOUT THE AUTHOR