|  | 

Nieruchomości i dom

Rolety czy żaluzje? Co zamontować, by zasłonić okna?

img-responsive

Widne i przestronne nieruchomości, to priorytet dla przyszłych lokatorów. Dobrze oświetlone pomieszczenia sprawiają, że pomieszczenie jest przytulniejsze oraz bardziej komfortowe. Dzięki jak największej ilości naturalnego światła, nie tylko poprawia się humor, ale również ogólne samopoczucie. Można spokojnie wykonywać pracę, oddać się hobby lub wykonywać codzienne obowiązki, bez żadnej przeszkody.
Choć duża ilość światła w pomieszczeniu jest zdecydowanie dużą zaletą, może sprawić kłopot osobom, które nie potrafią zasnąć, gdy za oknem słońce w pełni, dlatego na potrzeby wymagających osób, stworzono niezawodne żaluzję oraz rolety.

Żaluzje oraz rolety. Wady i zalety montażu w domu.

Rolety jak i żaluzje, dostępne są w różnych kolorach oraz rozmiarach. Tworzone są jednak z innego materiału.
Największą zaleta oby zasłon stosowanych na okna, jest ograniczenie widoczności oraz ograniczenie, wpadających do pomieszczeń promieni słonecznych. Oba przedmioty, zapewniają również komfort mieszkańcom, gdyż uniemożliwiają naruszenie czyjeś prywatności.
W przypadku rolet, istnieje pewien problem. Ne da się ich ustawić w taki sposób, by tylko dolna część okna byłą zasłonięta. Ich mechanizm jest tak skonstruowany, że materiał zamontowany na rolce, opuszczany jest w dół, zasłaniając całe okno. Jeśli zależy nam więc, na zasłonie, którą będzie można tylko częściowo zasłonić, to zdecydowanie lepszym rozwiązaniem okażą się rolety.
Na potrzeby klientów stworzono wiele żaluzji, dzięki czemu dom będzie jeszcze bardziej komfortowy nich dotychczas. Klienci mogą wybrać materiałowe, drewniane a nawet metalowe żaluzje, które z pewnością pasować będą do każdego wnętrza. Ich rozmiary są zróżnicowane, a firmy montujące je w oknach, mogą stworzyć indywidualne zamówienie, które jak najlepiej będzie odpowiadało lokatorom.

Jak wygląda montaż żaluzji oraz rolet? Czy można zamontować je samodzielnie we własnym domu??

Istnieje wiele rodzajów zasłon. Część z nich, z powodu rozmiaru oraz sposobu użytkowania, wymaga montażu przez firmy zajmujące się montażem, jednak ich spora część, nadaje się do samodzielnego montażu. Najczęściej odbywa się to na zasadzie przyczepienia rolet lub żaluzji do ramy okna, lub zahaczenie ich na specjalnych haczykach. Takie samodzielne montowanie jest proste i nie zajmuje sporo czasu. W przypadku rolet klejonych, ważne jest by dokładnie oczyści ramę okna oraz zaznaczyć punkt, w których mają zostać one przymocowane, gdyż raz przyklejona roleta nie będzie nadawała się do ponownego przyczepienia.

Jak wygląda czyszczenie zabrudzonego materiału?

Roleta jak i żaluzja wyprodukowana jest z grubego oraz sztywnego materiału, który niewłaściwie czyszczony, może się postrzępić lub zagiąć do takiego stopnia, że nie będzie można już go wyprostować, dlatego aby je odświeżyć, wystarczy miseczka z ciepłą wodą oraz środkiem czystości i niewielka gąbka, za pomocą której, łatwą usuniemy powstałe zabrudzenia.
Roleta jak i żaluzja to prosty w użytkowaniu oraz wygodny sposób na osłonę okienną w domu jak i mieszkaniu. Są niedrogie oraz łatwe w czyszczeniu.

 

rolety-czy-zaluzje-co-zamontowac-by-zaslonic-okna

ABOUT THE AUTHOR