|  | 

Zdrowie

Dieta raw food – krótka charakterystyka i efekty

img-responsive

Chcąc zdrowo zacząć się odżywiać, poszukujemy informacji na temat sposobów żywienia, które są skuteczne. Zapewne podczas takiej analizy natrafimy na dierę RAW, która zyskuje ostatnimi czasy na popularności. Ten sposób żywienia opiera się o przyjmowanie jedynie surowych posiłków. Jest to na tyle ciekawe rozwiązanie, że warto mu się przyjrzeć nieco bliżej. Z dalszej części tekstu dowiemy się, jakie korzyści niesie za sobą ta dieta, a także jej ewentualne minusy.

Dieta raw food efekty – samo zdrowie?

Dieta raw food znana jest również jako witarianizm i jest to sposób żywienia, który zakłada jedzenie tylko i wyłącznie posiłków niepoddawanych obróbce termicznej. W ten sposób bowiem możemy zatrzymać w pokarmach enzymy, które gwarantują lepszą absorpcję składników odżywczych. Sporo osób stosuje ten styl żywienia po to, aby zachować równowagę kwasowo-zasadowej w organizmie.

Plusy i minusy diety raw

Z reguły tego typu dieta ma charakter pro zdrowotny. Z czego to wynika? Dieta raw food efekty powstają z racji tego, że dostarczamy organizmowi żywność nieprzetworzoną. Cechuje się też ona stosunkowo małą kalorycznością, co wpływa na redukcję masy ciała. Warto również nadmienić, że witarianizm sprzyja oczyszczaniu organizmu, a także wzrostowi naszej odporności. Dla wielu osób nie bez znaczenia są też kwestie ekonomiczne i czas spędzany w kuchni. Tutaj z racji braku gotowana mamy więcej czasu, a koszt posiłku znacznie się obniża.

Oczywiście mamy w kontekście tego rodzaju diety również pewne minusy. Część osób jedząc tylko i wyłączne surową żywność może negatywnie odczuwać spadek chęci do pracy czy nauki. Wynika to głównie z faktu, że ograniczeniu ulegają węglowodany, które to są podstawowym paliwem mózgu. Stąd też najlepiej będzie, jeśli przed przejściem na tego rodzaju dietę skorzystamy z pomocy specjalisty. Wówczas dieta raw food efekty będą tylko i wyłącznie pozytywne.

Reasumując sama dieta raw to coś o wiele więcej niż tylko sposób na zgubienie nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. Dla wielu ludzi jest to sposób na życie i zmiana postrzegania świata oraz zmiana stylu życia.

 

Tags
dieta-raw-food-krotka-charakterystyka-i-efekty

ABOUT THE AUTHOR