|  | 

Turystyka

Papugi i japońskie karpie w Wałbrzychu

img-responsive

Dolny Śląsk posiada wiele ciekawych atrakcji. Będąc w tym województwie warto jest zwiedzić Wrocław, górę Ślężę, okoliczne pałace barokowe, Izery i Karkonosze. Wspaniałymi pomysłami na wycieczkę będzie także zwiedzanie Kotliny Kłodzkiej. Jednak istnieje jeszcze jeden ciekawy zabytek tych rejonów, a mianowicie zamek Książ. Co ciekawe, ten przepiękny obiekt nie jest jedyną atrakcją tych okolic, gdyż obok niego znajduje się palmiarnia Książ.

Co to w ogóle jest palmiarnia?

Jest to bardzo duży obiekt (w przypadku Wałbrzycha palmiarnia liczy aż 1900 metrów kwadratowych), w którym rosną egzotyczne rośliny. Jest to możliwe dzięki wytworzeniu wewnątrz budynku odpowiednich warunków klimatycznych do ich poprawnego wzrostu. Regulując temperaturę oraz poziom wilgoci można, nawet w takim mieście jak Wałbrzych, uprawiać rośliny z najróżniejszych zakątków świata. Zatem znajdziemy tam meksykańskie kaktusy, egzotyczne palmy oraz rośliny z takich krajów jak Japonia. Całe to zestawienie jest niezwykłe i czyni spacer po palmiarni niezwykle przyjemnym.

Co oprócz roślin znajduje się w palmiarni? Ciekawe zwiedzanie nie tylko dla dziecka.

Palmiarnia Książ to jednak nie tylko rośliny, ale też zwierzęta. W przeznaczonych do tego strefach znajdziemy egzotyczne ptaki, takie jak wielkie papugi z lasów Ameryki Południowej. Możemy napotkać także przepiękne, indyjskie kury ozdobne, które cieszą oczy swoim kolorowym upierzeniem i niezwykłym kształtem. Możliwe jest napotkanie także perliczek i bażantów. Egzotyczne ptaki są bardzo atrakcyjne dla młodszych uczestników wycieczki po palmiarni.

Oprócz ptaków możemy napotkać także kolorowe ryby w przystosowanych do tego sadzawkach. Najbardziej ciekawym gatunkiem są kolorowe, japońskie karpie. Można je karmić przeznaczoną do tego karmą, możliwą do zakupienia w automacie. Karmienie ryb jest niesamowitą frajdą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Kapie te są duże, zatem łatwo je zobaczyć stojąc przy krawędzi zbiornika.

Podsumowując – wycieczka do palmiarni będzie niesamowitym przeżyciem i warto o nią zahaczyć zwiedzając okolice Wałbrzycha.

 

papugi-i-japonskie-karpie-w-walbrzychu

ABOUT THE AUTHOR