|  | 

Nieruchomości i dom

Kolorowy fotel z skandynawskiej przestrzeni

img-responsive

We współczesnych aranżacjach wnętrz coraz częściej spotkamy styl skandynawski, który przebojem podbił serca projektantów oraz domowników. Początkowo surowy styl ewoluował i obecnie to jedno z nowoczesnych i przytulnych rozwiązań, które sprawdzą się w każdym domowym pomieszczeniu. Aranżacje skandynawskie cechują się połączeniem jasnych barw z naturalnymi kolorami drewna, a pomieszczenia są bardzo doświetlone i przytulne, dzięki czemu korzystnie wpływa to na nasze codzienne samopoczucie. Ciekawym trendem pozostaje delikatne przełamanie stylu skandynawskiego i dodanie mu charakteru poprzez ulokowanie w takich wnętrzach kolorowych mebli, na przykład fotela.

W takich sytuacjach doskonale sprawdza się na przykład fotel uszak. To mebel, który nierozerwalnie związany jest właśnie ze stylem skandynawskim. Cechuje się dużymi rozmiarami oraz unikalnym kształtem, wobec którego trudno przejść obojętnie. Taki kształt sprawia, że mebel jest bardzo wygodny, a wysokie ramiona ułatwiają nam czytanie książki, czy też efektywny relaks. Uszaki dostępne są w wielu barwach, a dużą popularnością cieszą się takie kolory jak żółty, musztardowy, odcienie zieleni i niebieskiego oraz róż. Kolorowy fotel bardzo szybko stanie się głównym elementem wystroju skandynawskiego salonu.

Jakie jeszcze fotele można wykorzystać?

Styl skandynawski jest bardzo stonowany, dlatego przełamując go kolorowymi akcentami możemy uzyskać naprawdę fajny efekt. Tak naprawdę nie ma przeszkód, aby nie próbować umieścić w nim foteli o różnych barwach. Ostatecznie zakup zawsze powinien być dostosowany do naszych potrzeb, a przed jego finalizacją zróbmy sobie małą wizualizację pomieszczenie. Jak nasz salon wyglądałby właśnie z tym fotelem i z tym kolorem? Jeżeli odpowiemy sobie na to pytanie, to dużo łatwiej będzie nam dokonać odpowiedniego zakupu.

W stylu skandynawskim sprawdzą się nie tylko uszaki. To styl, w którym dobrze będa czuć się wszystkie fotele. To meble wypoczynkowe, które cieszą się dużą popularnością, ze względu na swoją estetykę i wygodę codziennego użytkowania. Głębokie siedzisko, profilowane i wysokie oparcie oraz podłokietniki to połączenie, które spotka się z entuzjazmem każdego z nas. Docenimy je najbardziej wtedy, gdy po ciężkim dniu chcemy choć chwilę odpocząć.

Kategoria: architektura wnętrz

kolorowy-fotel-z-skandynawskiej-przestrzeni

ABOUT THE AUTHOR