|  |  | 

Nieruchomości i dom Zwierzęta

Sierść – jak jej się pozbyć?

img-responsive

Koty, psy, chomiki czy króliki – łączy je to, że posiadają sierść. Bardzo dużo sierści, która panoszy się po naszych domach, nikczemnie niszcząc trud sobotnich porządków. Lokuje się na ubraniach, ukochanych swetrach, kocach na jesienne wieczory oraz pod łóżkiem i w nim. W wannie też ją znajdziemy, bo przecież jest wszędzie. I pomimo całej miłości do swoich zwierzaków, po prostu czasem mamy dość wiecznego sprzątania po nich. Na pomoc na szczęście przychodzi nam kilka trików, oraz gadżetów.

 

Regularność, która jest absolutną podstawą walki z sierścią. Ustalasz dni, w które sprzątasz i już jest mniej zwierzęcych kłaków. Z planem w ręku odkurzasz, czeszesz psa i dbasz o dom. Bo znając nawet najlepsze triki, na walkę z sierścią, bez regularności polegniesz. Sierści wówczas będzie coraz więcej, frustracji również, a sił do pracy proporcjonalnie mniej. Dlatego stworzenie planu sprzątania i konsekwentna jego realizacja, to podstawa.

Gdy już uporamy się z regularnością, możemy zacząć używać trików. Jednym z nich jest gumowa rękawiczka, zmoczona lekko w wodzie. W ten prosty sposób możesz zdjąć sierść z kanapy. Morką rękawiczką pocierasz całą dłonią kanapę, a kłaczki z niej schodzą. Co do kanapy, można ją również odkurzyć, niemniej podczas odkurzania wytwarza się sporo kurzu, oraz nieprzyjemny zapach. Kolejną rzeczą jest wałek do ubrań, którym przecieramy garnitury i inną odzież, przed ważnymi imprezami. Jest to bardzo szybki trik, ponieważ sierść po prostu przykleja się do naszego wałka.
By walka z sierścią miała sens, musimy prowadzić ją również od środka, a mianowicie dawać psu witaminy, dbać o jego zdrowie. Często takie wypadanie sierści nadmierne oznacza jakąś chorobę lub niedobór. Pas czy kota, również trzeba czesać regularnie, by wypadało mniej sierści. Należy używać do tego specjalistycznej szczotki lub grzebienia. Takie dla ludzi, nie sprawdzą się na zwierzęcej sierści. Ta garść rad spowoduje, iż walka z sierścią będzie łatwiejsza. Całkowicie nigdy jej nie usuniemy, niemniej możemy spowodować, że nie będzie ona pływać w każdej zupie, która jemy we własnym domu.

 

Artykuł powstał dzięki kura-kura.pl

Tags
siersc-jak-jej-sie-pozbyc

ABOUT THE AUTHOR