|  | 

Nieruchomości i dom

Wymarzony ogród. Jak stworzyć swój własny ogródek, krok po kroku.

img-responsive

Ogródek z pewnością jest wizytówką każdego domu. Posadzone w nim rośliny, wiele mówią o mieszkańcach. Ta naturalna wizytówka domu, wymaga jednak dużego nakładu czasu, by występujące w nim rośliny prezentowały się jak najlepiej.

 

Podczas zakładania swojego, przydomowego ogrodu, istotne jest podjęcie wielu ważnych decyzji. Wybranie powierzchni, która ma zostać zagospodarowana, odpowiednich gatunków roślin, które mają zdobić ogród oraz ewentualne zagospodarowanie miejsca przeznaczonego na odpoczynek.
Już na tym etapie prac, trudno podjąć decyzję od czego zacząć, dlatego warto zasięgnąć rady u specjalisty, który na co dzień zajmuje się ogrodami.
Wiele firm, zajmujących się projektowaniem ogrodów, świadczy usługi mobilne. Istnieją również specjalne strony internetowe, na których możemy skorzystać z gotowych projektów, lub poprosić o stworzenie indywidualnego projektu. W takiej sytuacji, wystarczy wysłać formularz oraz dołączyć do niego kilka zdjęci ogrodu, plan działki oraz krótko określić, czego oczekujemy. Takie rozwiązanie jest pomocne w przypadku, gdy nie mamy czasu na spotkanie z projektantem ogrodów lub zależy nam na jak najszybszym wykonaniu zlecenia.

Usługi ogrodnicze, czyli od projektowania po jego realizację.

Sam projekt nie wystarczy, by ogród był piękny. Powstające ogrody, wymagają wile pracy. W zależności od upodobań, można wybrać ogród skalny, który doskonale nadaje się dla osób nie dysponujących dużą ilością czasu na ich pielęgnacje lub pragną o pięknie wyglądającym ogrodzie, nie zależnie od pory roku. Większość roślin, sadzonych na skalniakach jest zimozielona oraz mrozoodporna, dzięki czemu rośliny rosną cały rok.
Dla osób pragnących pięknych kwiatów oraz dysponujących dużą ilością czasu oraz wiedzy, doskonałym rozwiązaniem mogą okazać się ogrody różane. Te wyjątkowe kwiaty z pewnością upiększą ogród, nadając mu niepowtarzalnego wyglądu. Dzięki licznym gatunkom tych roślin, można uprawiać rośliny przeznaczone na owoce, wykorzystywane do domowych przetworów oraz na herbaty, lub zdecydować się na rośliny ozdobne, na przykład pnące, doskonale nadające się do formowania różnych kształtów.
Niezależnie od upodobań, ważne jest umiejętne zagospodarowanie przestrzeni, która umożliwi właściwy rozwój rośliny oraz zdobycie wiedzy, niezbędnej do właściwej pielęgnacji, dlatego przed założeniem własnego ogródka, koniecznie skorzystajmy z rat projektanta ogrodów lub wybierzmy się do centrum ogrodniczego, by odpowiednio przygotować się do założenia swojego, przydomowego ogródka.

 

wymarzony-ogrod-jak-stworzyc-swoj-wlasny-ogrodek-krok-po-kroku

ABOUT THE AUTHOR