|  | 

Turystyka

Richmond – londyńska dzielnica pełna atrakcji

img-responsive

Richmond to zamożna dzielnica w Londynie, która znajduje się nad przepływającą przez miasto rzeką – Tamizą. Richmond popularne jest wśród turystów ze względu na liczne atrakcje, takie jak parki botaniczne, wspaniałe ogrody oraz malownicze miejsca z dużą liczbą atrakcji dla najmłodszych. Przedstawiamy 4 największe atrakcje dzielnicy Richmond i informacje o nich!

1. Kew Gardens

Królewskie Ogrody Kew Gardens to z pewnością największa atrakcja całej dzielnicy Richmond. Pod względem gatunkowym jest to najbardziej zróżnicowany, sztucznie utworzony obszar ogrodowy na świecie. Ogrody założone zostały już w 1840 roku i znajdują się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Zajmują one powierzchnie 132 hektarów, na których znajdują się m.in. szklarnie, pawilony i zabytkowe budynki. Podziwiać tu można również największą na świecie kolekcję suszonych roślin i grzybów, która obejmuje około 8,5 milionów różnych gatunków.

2. Richmond Park

Park w Richmond jest chętnie odwiedzanym miejscem przez Londyńczyków i turystów, którzy szukają spokojnego miejsca do odpoczynku. Jest to największy królewski park w mieście, który zajmuje obszar 955 hektarów. Tak ogromna powierzchnia sprawia, że Richmond Park jest również największym ogrodzonym parkiem w całej Europie. Przy odrobinie szczęścia w parku można spotkać różne zwierzęta m.in. jelenie, daniele oraz jelonki rogacze – chronione na tym obszarze chrząszcze. W parku żyją aż 144 gatunki różnych ptaków, z których wiele podlega narodowej ochronie. Najciekawszym z nich są żyjące na wolności aleksandretty czyli niewielkie, żółto-zielone papugi pochodzące z terenów Azji i Afryki.

3. Richmond Brigde

Kamienny most Richmond Bridge wybudowany został w drugiej połowie XVIII wieku i do dziś przetrwał w niemal niezmienionej formie. Ciekawostką jest, że jest to najstarszy most w całym Londynie. Ma charakter łukowy i przebiega nad ciemnymi wodami Tamizy, dzieląc tym samym dzielnicę Richmond na dwie części. Niegdyś stanowił jedną z niewielu dróg łączących dzielnice miasta leżące po dwóch stronach rzeki.

4. Ham House and Garden

Ham House to piękny, zabytkowy budynek, który wybudowany został już w XVII wieku na zlecenie arystokraty Thomasa Vavasoura. W pięknym, ceglanym budynku zachowały się zabytkowe wnętrza, niegdyś uznawane za wyjątkowo luksusowe. W środku zobaczyć można m.in. dzieła sztuki (głównie rzeźby i obrazy), oryginalne wyposażenie wnętrz, malunki naścienne, a także liczne, siedemnastowieczne przedmioty codziennego użytku.

 

Tags
richmond-londynska-dzielnica-pelna-atrakcji

ABOUT THE AUTHOR