|  | 

Zdrowie

Dbanie o zęby

img-responsive

Dbanie o zęby jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Gdy nie będzie się o nie odpowiednio troszczyć, to w przyszłości szybko może się to na nas zemścić.

POPRAWNE MYCIE ZĘBÓW

Poprawna higiena jamy ustnej jest bardzo ważna, aby zachować zdrowie. Brak odpowiedniego dbania o zęby może skutkować różnymi nieprzyjemnościami w postaci chorób. Próchnica jest najpopularniejszą chorobą zębów. Mają ją osoby, które nie dbają o swoje zęby w dostateczny sposób. Najczęściej mają ją dzieci. Ważne jest więc, aby rodzice od najmłodszych lat uczyli swoje dzieci, w jaki sposób dbać o higienę zębów.

Aby umyć zęby musimy w tym celu posiadać, co najmniej dwa elementy – szczoteczkę oraz pastę do zębów. Na rynku istnieją różne rodzaje szczoteczek, dlatego przed zakupem warto skonsultować swój wybór z dentystą. Rodzai past do zębów jest także bardzo wiele – zaczynając od różnorodnych smaków, do określonych właściwości. Gdy nie będziemy pewni, jaka pasta będzie dla nas dobra, to także warto wcześniej skonsultować tą kwestię z lekarzem. Zęby myjemy szczoteczką z każdych stron. Język czyścimy za pomocą specjalnej skrobaczki, która najczęściej jest już dołączona do szczoteczki. Resztki jedzenia można usunąć za pomocą nici dentystycznej. Bardzo dobrą ochronę po umyciu zębów zapewni płyn do płukania jamy ustnej, który odświeża oddech, a dodatkowo usuwa osad oraz wszelkie inne zanieczyszczenia, które osiadają na zębach, a których zwykła szczoteczka nie jest w stanie się pozbyć.

RODZAJE SZCZOTECZEK DO ZĘBÓW

Produkty do pielęgnacji jamy ustnej można zakupić w bardzo wielu miejscach – zaczynając od sklepów spożywczych, a kończąc na sklepach internetowych. Wybór jest także dość duży. Każda z nich różni się rodzajem, wzorem, kolorem, budową oraz oczywiście ceną. W ostatnim czasie bardzo popularne stały się szczoteczki elektryczne, które są absolutnym hitem u osób we wszystkich grupach wiekowych. Są zasilane na baterie lub podłączane do specjalnego urządzenia, które je ładuje. Po ich uruchomieniu wykonują one najczęściej ruchy wokół własnej osi, dlatego są bardzo skuteczne w usuwaniu osadu i innych zanieczyszczeń nazębnych. Podczas swojej pracy wykonują one bardzo wiele “okrążeń”, więc nie musimy martwić się o to, że nasze zęby będą źle umyte. Dodatkowym plusem w przypadku posiadania takich szczoteczek jest to, że oszczędzamy czas, ponieważ umycie zębów z ich pomocą jest o wiele krótsze. W sklepach możemy się spotkać także ze szczoteczkami tradycyjnymi oraz wibrującymi.

 

dbanie-o-zeby

ABOUT THE AUTHOR