|  | 

Uroda

Prawdziwe uczucie

img-responsive

Na filmach możemy zaobserwować bardzo często tak zwaną “miłość od pierwszego wejrzenia”. W prawdziwym świecie zdarza się ona jednak bardzo rzadko.

PRAWDZIWE UCZUCIE

Aby uczucie było prawdziwe, to obydwie strony muszą się rozumieć i chcieć tego samego. Często okazuje się, że któraś ze stron oczekuje zupełnie czegoś innego, niż druga strona. Wtedy może dochodzić do różnych niezgodności. Gdy uczucie jest prawdziwe, to takie sytuacje nie mają miejsca. Wiele osób mówi, że prawdziwe uczucie rozwijane jest przez lata. Jest to w pewnym sensie prawda, ale należy pamiętać o tym, że każda sytuacja może być inna. Przede wszystkim należy siebie akceptować – plusy, jak i minusy. Niestety czasem po długim czasie dowiadujemy się różnych prawd o danej osobie. Należy więc do całej sprawy podjeść na spokojnie. Prawdziwe uczucie nosi często nazwę miłość, ale po czasie możemy dowiedzieć się, czy rzeczywiście jest to ona, czy tylko przyjaźń lub zauroczenie.

NACISK SPOŁECZEŃSTWA

Często można się spotkać ze śmiesznymi obrazkami w portalach społecznościowych, na których widnieją informacje o tym, że są święta i że znowu rodzina będzie się pytała, czy kogoś się już ma. Wielu ludzi (głównie tacy, którzy posiadają już swoją drugą połówkę) nie rozumie i nie są wyrozumiali dla osób, które kogoś nie mają. Często zapominają, że sami niedawno byli sami. Na rozmowach z rodziną także bardzo często poruszane są takie sprawy. Rodzina się martwi, ale jednocześnie naciska na np. swoje dziecko, aby kogoś sobie znalazło.
Podsumowując nie powinno się do końca brać różnych informacji, które mówią do nas inni, ponieważ każda sytuacja jest inna i nie koniecznie muszą rozumieć oni naszą sytuację. Można owszem tłumaczyć innym swój punkt widzenia, ale często nic to nie daje.

ŚLUB ZE WZGLĘDU NA DZIECKO

Zdarzają się także takie sytuacje, w których dane osoby “wpadły”. Chodzi tutaj oczywiście o to, że dana kobieta zaszła w ciążę i spodziewa się dziecka. Bardzo często zdarzają się takie sytuacje, gdy przyszłą matką będzie bardzo młoda kobieta. Wtedy, w szczególności rodzice nalegają, aby para, która spodziewa się dziecka wzięła ślub. W ten sposób chcą zatuszować całą sprawę. Jest to w pewnym stopniu dobre rozwiązanie, ale w części także nie. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ możemy spodziewać się, że dane dziecko będzie miało “normalną” rodzinę, czyli obojga rodziców. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ często takie osoby nie są gotowe na to, aby zamieszkać razem i dzielić życie ze sobą. Dlatego bardzo często dochodzi do np. rozpadów małżeństwa, niezgodności, ale również nierzadko przemocy.

 

prawdziwe-uczucie

ABOUT THE AUTHOR