|  | 

Nieruchomości i dom

Jak używać płynu do zmiękczania tkanin?

img-responsive

Pranie – czynność, którą jedni kochają, inni nienawidzą, bo zajmuje czas, bywa ciężkim zadaniem i nie najlepiej pachnie. By nie zniszczyć tkanin, czasem bardzo szlachetnych, z których są zrobione nasze ubrania, musimy wiedzieć co i jak prać. Nie jest to sztuką łatwą, chociaż dziś i tak mamy prościej, ponieważ jest to kwestią przeczytania etykiet czy metek. Aby poprawnie przeprowadzić czynność prania, należy czytać etykiety proszków i płynów, oraz metki na ubraniach czy innych materiałach poddawanych czynności prania.

Moda – aby pranie było jak trzeba

Gdy już zapoznamy się ze sposobem, należy przystąpić do czynności. Niemniej nie zawsze jest to jasne, a wiedza zapisana na metkach to nie jedyne rzeczy, o których powinniśmy pamiętać. Przede wszystkim piorąc należy stosować miarki, które mamy zapisane czy też podane. Ważne jest to przede wszystkim, w przypadku płynu do zmiękczania tkanin. Jeśli nałożymy go zbyt dużo, to pozostawi on plamy na naszych materiałach. A gdy nalejemy go bezpośrednio na pranie, to prawdopodobieństwo, iż ową plamę spierzemy znacznie maleje.
Sam płyn do zmiękczania ma wiele zalet. Powoduję, iż tkanina staje się lepsza w dotyku, milsza, jest mniej podatna na elektryzowanie się. Co ciekawe, taki płyn też przyśpiesza suszenie oraz ułatwia prasowanie, czasem uporczywych tkanin. Niemniej należy pamiętać, że nawet dobra ilość płynu dodana do prania, nie gwarantuje tego, iż zadziała on jak powinien. Należy przy tym pamiętać jeszcze o jednej rzeczy – o sposobie prania.
Pranie możemy robić w ręczne, w pralce automatycznej oraz pół automatycznej. Gdy chcemy ręcznie użyć płyny do zmiękczania tkanin, należy wlać jego miarkę i pozostawić pranie na kilka minut w wodzie. Automatyczna pralka posiada oddzielną przegródkę, gdzie wlewamy odpowiednią ilość płynu. Jeśli chodzi o pół automaty, tam dodajemy płyn podczas płukania. Należy również zastanowić się, jaki rodzaj płynu wybrać: zapachowy, uniwersalny czy antyalergiczny. Wszystko to zależy od naszych potrzeb i tego, jakie mamy gusty. Niemniej, by cieszyć się ze wszystkich zalet płynu do zmiękczania, należy zastosować wszystkie powyższe rady.

 

Artykuł powstał przy współpracy z www.ponklub.com.pl

Tags
jak-uzywac-plynu-do-zmiekczania-tkanin

ABOUT THE AUTHOR