|  | 

Motoryzacja

Ja wygląda rynek samochodowy na świecie?

img-responsive

Rynek motoryzacyjny to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się branż. Na bieżąco trwają prace nad wdrażaniem nowych, innowacyjnych technologii, które szybko zmieniają świat samochodowy. Jeszcze niedawno samochody zasilane gazem były całkowitą nowością, obecnie na rynku królują hybrydy czyli auta elektryczno- spalinowe. Jest to absolutne novum ostatnich lat. Zasilane samoładującymi się ogniwami spalają niewielkie ilości paliwa na 100 km. Moc silników jest maksymalnie wyśrubowana pomimo małej objętości. Są to często bardzo silne maszyny w małych gabarytach. Każda część auta jest ciągle unowocześniana, bo wielkie koncerny BMW, Mercedes, Audi i Toyota starają się jak najczęściej wprowadzić nowe auta na rynek, aby wyprzedzić konkurencję, którą stanowią pozostałe azjatyckie i europejskie marki.

Czym różnią się marki europejskie od azjatyckich?

Każdy koncern motoryzacyjny dąży do dominacji na rynku, co jest niezwykle trudne, ze względu na świetne wyniki konkurencji. Marki niemieckie przodują w produkcji klasycznych limuzyn przeznaczonych dla klientów stawiających na wytrzymałość i klasykę. Czasami wyłamuje się BMW, wprowadzając na rynek samochód trochę inny od reszty, mniej przewidywalny. Toyota wygrywa wszystkie konkursy, jeśli chodzi o całokształt. Wszystkie rodzaje aut wypuszczonych przez tego producenta to samochody niemal doskonałe. Moce i ekonomiczne silniki, bardzo trwałe zawieszenia i design na naprawdę światowym poziomie. Każdy rodzaj auta przyciąga wzrok i cieszy umysł. Twórcy tych aut wkładają w ich stworzenie wiele serca. Są to długodystansowe smoki azjatyckie. Przy nich auta niemieckie są nudne i tak klasyczne, że nadają się tylko dla nauczyciela matematyki w gimnazjum, który jest szary i przewidywalny. Jeśli chodzi o wygląd, to najlepsze projekty pochodzą z Włoch. To miejsce jest kolebką najbardziej nowatorskich i najpiękniejszych karoserii. Włosi ubierają samochody, z takim samym zacięciem jak ubierają kobiety. Niespotykane linie, opływowe kształty, wszystkie elementy zewnętrzne są fantastyczne. Natomiast ergonomia kokpitu to często mistrzostwo świata. Do tego nowoczesne zegary nie pozwalają zapomnieć o tym, że auto było projektowane z miłością do samochodów.

Co nowego proponują pozostałe koncerny?

Jednak na plecach już dyszą konkurenci z Azji. Projektanci Hondy czy Hyundai-a cały czas wypuszczają na rynek samochody mogące śmiało konkurować z europejskimi. Suv-y marki Hyundai to dopracowane cacka, które zachęcają swoim wyglądem do natychmiastowego skorzystania. W tym segmencie ta marka wręcz zawojowała rynek. Auta są doskonale wyposażone, bardzo często mają napęd na cztery koła, co jeśli chodzi o SUV-y, jest dość rzadkie. Prowadzą się znakomicie, przy tej wysokości nie są nadsterowne i suną po asfalcie, jak wielkie monster trucki. O dziwo za kierownicą najczęściej siedzą szczupłe niepozorne kobiety. Jak widać, łatwo miękną w odpowiednich rękach. Branża motoryzacyjna jeszcze wielokrotnie zaskoczy nowymi technologiami usprawniającymi działania samochodów.

ja-wyglada-rynek-samochodowy-na-swiecie

ABOUT THE AUTHOR