|  | 

Rozrywka

Jakie wesele zrobić?

img-responsive

Dwoje kochających się ludzi zazwyczaj pragnie zalegalizować swój związek i zawrzeć ślub. Miłość tych dwojga to piękne uczucie, które warto podtrzymać przez jak najdłuższy czasu. Zorganizowanie wesela to często bardzo karkołomne przedsięwzięcia, dlatego wielu młodych ludzi odchodzi od dużych imprez weselnych, decydując się na małe skromne wesele w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. Jest jeszcze taka grupa, która decyduje się zawrzeć związek małżeński poza granicami Polski, najlepiej w jakimś egzotycznym kraju, na plaży przy śpiewie ptaków i w promieniach zachodzącego słońca. Każdy ma swoją wizję na ten szczególnie ważny dzień w życiu.

Czy wesele tradycyjne jeszcze jest ciekawe?

Ostatnie słowo należy jednak do młodych ludzi, to przecież ich wielkie święto. Zaczynając przygotowania, warto skorzystać z różnego rodzaju poradników pisanych przez ludzi, którzy już ten etap życia mają za sobą i przeszli go pomyślnie. Jeżeli państwo młodzi są katolikami, parafia to pierwsze miejsce, do którego powinni się udać, po otrzymanie stosownych zaświadczeń, które będą musieli przedłożyć odpowiednim organom. Jeśli decydują się tylko na ślub cywilny, to mają do odwiedzenia Urząd Stanu Cywilnego, w którym odbędzie się ceremonia. Są to bardzo ważne wizyty, ponieważ wtedy będą ustalane terminy uroczystości, które oczywiście przede wszystkim wiążą się wolnymi salami weselnymi. Kiedy już wszystko na etapie wstępnym jest dograne, warto policzyć wszystkie koszty związane z weselem, ponieważ i tak w międzyczasie pojawią się dodatkowe opłaty, na które trzeba być przygotowanym. Największym kosztem jest sala weselna i wyżywienie zaproszonych gości. Wstępne ustalenie menu pozwala oszacować wartość przedsięwzięcia i ustalić, na jaki zakres menu można sobie pozwolić. Być może będą to tylko tradycyjne potrawy, a może warto pokusić się na coś bardzo nietypowego, albo skorzystać z oferty, jaką dają kuchnie świata.

Czy warto pokusić się na nowoczesną imprezę?

Wszystko zależy od tego, co lubią państwo młodzi i czy goście tez chętnie eksperymentują. Takie wesele, będą królowały dania kuchni greckiej, może być niezapomnianą chwilą dla wszystkich. Czasami warto odejść od utartych ścieżek, ponieważ na wesele powinno być odskocznią od codziennej rzeczywistości. Są młodzi ludzie, którzy organizują swoje wesela z ustaleniem, jaki będzie obowiązywał strój, nawiązujący swoim tematem do jakiejś epoki. Jest to doskonała zabawa nie tylko dla młodych, ale również dla gości, którzy mogą zaszaleć z pomysłami i nie muszą wbijać się w standardowe sukienki i garnitury. Wszystko zależy od pomysłowości uczestników. To samo dotyczy miejsca zabawy. W okresie letnim bardzo modne są namioty weselne ustawione nad wodą, czy w jakimś uroczym zakątku. Dużo lepiej funkcjonują niż duszne sale weselne. Wesela na powietrzu spotykają się z coraz większym zainteresowaniem i akceptacją. Obecnie młodzi ludzie mogą wykazać się ogromną inwencją w organizacji przedsięwzięć weselnych. Jest dużo firm weddingowych, które chętnie służą radą i pomocą w takich przypadkach.

 

jakie-wesele-zrobic

ABOUT THE AUTHOR