|  | 

Zdrowie

Reset organizmu

img-responsive

Jak się oczyścić

Oczyszczanie organizmu polega na pozbyciu się z naszego organizmu nagromadzonych toksyn. Podstawią dietę powinny stanowić przede wszystkim świeże warzywa oraz niegazowana woda mineralna. Taki zabieg pomoże na w odbudowie prawidłowego funkcjonowania organizmu. Trzy dni prze rozpoczęciem oczyszczania należy odstawić alkohol raz kofeinę, mleko i białą mąkę, mięso i jajka. Dieta powinna być optymalna i dostosowana do każdego z osobna i powinna trwać około 14 dni.

Diety i wspomaganie

Popularną dietą jest dieta sokowa. Polega na tym, że przez okres dwóch tygodni spożywa się lekkie posiłki i wypija do litra świeżo wyciśniętych soków z owoców i warzyw.
Często stosowana jest również dieta jabłkowa. Polega na tym, że przez dwa dni należy jeść jedynie jabłka. Zawarte w nich pektyny oczyszczają układ pokarmowy z resztek. Do diety można dołączyć zieloną herbatę.
Kolejną dietą jest dieta koktajlowa trwająca dwa tygodnie. Polega aby codziennie wypijać trzy szklanki koktajlu z kefiru i owoców. Zaleca się jedzenie w tym okresie jedynie chudego mięsa i produktów zbożowych.
Najbezpieczniejszą dietą jest dieta zbożowa. Oczyszcza ona nasz organizm z toksyn dzięki spożywaniu gotowych ziaren dzikiego ryżu, pszenicy i innych zbóż.
Oczyszczenie organizmu jest możliwe dzięki zdrowemu stylu bycia. Trzeba wypijać dziennie co najmniej dwa litry wody. Unikać spożywania cukru i innych słodzików, nabiału, kofeiny, alkoholu i smażonych potraw. Najważniejsza w oczyszczaniu organizmu okazuje się aktywność fizyczna. Wysiłek powinien być dostosowany do indywidualnych zdolności. Najlepiej będzie taka aktywność w której nasz organizm będzie się pocił. Dzięki wspomaganiu organizmu dzikimi algami i innymi tego typu roślinami nasza wątroba i układ pokarmowy zostaną oczyszczone w szybszym tempie. Dzięki temu procesowi możemy pozbyć się uciążliwej senności, zmęczeniu i apatii. Taki zabieg oczyszczania organizmu jest całkowicie bezpieczny i dobrze działa na nasze zdrowie. Powinno się go robić co jakiś czas.

 

Tags
reset-organizmu

ABOUT THE AUTHOR