|  | 

Zdrowie

Detoks

img-responsive

O detoksie na pewno słyszała każda osoba na diecie odchudzającej. Jednak detoks nie polega tylko i wyłącznie na odchudzaniu się. To przede wszystkim oczyszczanie organizmu z toksyn. Do najpopularniejszych należy na przykład detoks sokowy. W ten sposób, trzy do czterech razy dziennie spożywamy zdrowe niskokaloryczne soki, nie głodząc organizmu. Detoks warto przeprowadzać na wiosnę.

 

W ten sposób polepszymy kondycję swojego organizmu. Warto pamiętać, że detoks jest polecany nie tylko osobom otyłym, ale także szczupłym, które chcą utrzymać swoją uwagę. Organizm każdego człowieka posiada wiele toksyn. To nic innego jak konserwanty, metale ciężkie. Przyczyniają się one do ograniczenia prawidłowego funkcjonowania organizmu. Oczyszczanie organizmu, czyli detoks wspomaga odchudzanie. Źródeł toksyn jest wiele. Do największej należy żywność. Nie powinniśmy wybierać żywności wysoko przetworzonej, cukru, rafinowanej mąki, produktów bogatych w konserwanty i sztuczne barwniki, mięsa.

Detoks zdrowy dla ciała i organizmu

Domową metodą detoksu będzie picie ziołowych naparów z melisy, pokrzywy czy rumianku. Podczas detoksu należy pić dużą ilość wody. Nasz organizm może również oczyścić cytryna. Pomimo tego, że jest kwaśna, ma zasadowy odczyn. Ułatwia rozpuszczanie kamieni żółciowych. Dobrym pomysłem będzie wprowadzenie większej ilości produktów organicznych. Należy zwiększyć ilość zjadanych owoców i warzyw. Wybierane produkty nie powinny zawierać ulepszaczy, barwników i konserwantów. Należy pamiętać, że cytryny należą do zdrowych oraz bogatych owoców. Oczyszczanie organizmu z toksyn za pomocą cytryny jest bardzo popularne. Picie soku z cytryny wspomaga odchudzanie. Warto pamiętać, że picie wody z sokiem z cytryny na czczo uprawni wszelkiego rodzaju procesy detoksykacyjne. Dodatkowo przyśpieszy efekty odchudzania. Wiele osób decyduje się na wykonanie detoksu za pomocą naturalnych soków. Tak zwana dieta sokowa polega na dostarczeniu organizmowi odpowiedniej ilości witamin oraz składników mineralnych. Detoks jest popularny nie tylko wśród młodych ludzi.

 

Stosują go zarówno kobiety jak i mężczyźni. Metoda ta również wpływa na nasze lepsze samopoczucie. Detoks jest zalecany osobom przemęczonym zarówno fizycznie jak i umysłowo. Wskazany jest osobom dorosłym. Na pewno nie powinny go stosować dzieci. Istnieje wiele metod na oczyszczenie organizmu. Najczęściej detoks przeprowadza się wiosną. Zwłaszcza kiedy po zimie czujemy się zmęczeni. Zadaniem detoksu jest usunięcie z organizmu szkodliwych substancji. Dzięki niemu nie tylko stracimy kilogramy, ale także poprawimy stan skóry. Znikną wypryski, niedoskonałości. Skóra będzie odżywiona i nawilżona. Detoks należy przeprowadzić powoli. Decyzję o detoksie należy podjąć samodzielnie. Jedynie po konsultacji z lekarzem lub dietetykiem. W każdym przypadku należy wyeliminować alkohol, kawę, herbatę czy produkty smażone. Istnieje wiele pozytywnych efektów detoksu. Zarówno lepsze samopoczucie, dobra kondycja fizyczna. Zniweluje on poczucie zmęczenia, senności czy braku witalności.

detoks

ABOUT THE AUTHOR