|  | 

Zdrowie

Dieta wysokokaloryczna

img-responsive

Podczas kiedy większość osób się odchudza, są i tacy którym zależy na przybraniu na wadze. Dieta wysokokaloryczna dostarcza naszemu organizmowi wielu kalorii. W przypadku przybrania na wadze bardzo ważne są regularne posiłki. Nie mówimy tutaj o spożywaniu produktów niezdrowych takich jak fast food, czy też tak zwane puste kalorie, które dotyczą słodyczy.

 

Produktami wysokokalorycznymi są między innymi, orzechy, suszone owoce, czy zdrowe tłuszcze, jak oliwa z oliwek. Wysokokaloryczne posiłki opierają się na zdrowych produktach, bogatych w witaminy i składniki mineralne. Dieta wysokoenergetyczna polega na dostarczeniu do organizmu większej ilości kalorii niż on potrzebuje.Odpowiednia ilość kalorii zależy od płci, wieku, masy ciała, wzrostu oraz poziomu aktywności fizycznej. Bardzo ważna jest regularność spożywania posiłków. Każdy z nich powinien być pełnowartościowy. Wysokokaloryczne będą na przykład orzechy, pestki, suszone owoce czy oleje. Zastosowanie diety wysokokalorycznej sprawdza się w przypadku niedowagi, niedoborze masy ciała. W przypadku mężczyzn, dieta wysokokaloryczna polega na przyroście beztłuszczowej masy ciała.

Produkty w diecie wysokokalorycznej

W diecie wysokokalorycznej należy się skupić przede wszystkim na odpowiedniej ilości kalorii. Najważniejsze, aby przytyć zdrowo. Awokado, oleje roślinne zwiększają kaloryczność sałatek i kanapek. Dieta wysokokaloryczna polega na regularności. Należy spożywać konkretne dania oraz produkty regularnie. Wymaga ona od nas cierpliwości. Potrzeba czasu na przytycie. Osobom szczupłym zależy na zyskaniu kilku kilogramów. Spadek masy ciała wynika z niedoboru białka, witamin oraz składników mineralnych. Dietę należy uzupełnić w produkty zbożowe, tłuste ryby i warzywa oraz owoce. Zamiast słodyczy należy wybierać orzechy, migdały czy suszone owoce. Bardzo ważna jest również aktywność fizyczna. Wartość kaloryczna jednego dnia powinna wynosić 2500 kcal. Dieta wysokokaloryczna polega na zjadaniu większej ilości kalorii.

Z diety należy wyeliminować produkty niezdrowe, które powodują odkładanie się cholesterolu w organizmie. Warto zrezygnować z fast-foodów. Dobrym źródłem węglowodanów złożonych jest pełnoziarniste pieczywo, ryż brązowy oraz kasze. Na diecie wysokokalorycznej dobrym źródłem wysokiej ilości białka będą produkty pochodzenia zwierzęcego. Celem każdej diety wysokokalorycznej jest przybranie dodatkowych kilogramów. Bardzo ważny jest również przyrost tkanki mięśniowej. Efektem diety jest perfekcyjnie wyrzeźbiona sylwetka. Nie możemy również zapominać o treningu. Dobrze, żeby źródłem kalorii były przede wszystkim węglowodany złożone: kasze, ryż brązowy, pełnoziarniste pieczywo. Na diecie wysokokalorycznej dobrym źródłem białka są produkty pochodzenia zwierzęcego. Na śniadanie polecany jest smażony omlet z dodatkiem szynki, sałatka, ser żółty oraz pieczywo. Na drugie śniadanie dobrym rozwiązaniem będą owoce z cukrem i śmietaną. Obiad składający się z dwóch dań. Zupa krem z awokado i grzankami oraz ryba w panierce z ryżem i surówką. Na podwieczorek należy wybrać pastę rybną lub warzywa nadziewane mięsem. Natomiast idealną kolacją na diecie wysokokalorycznej będą naleśniki z serem lub krokiety z mięsem. Właściwą przekąską przed snem będzie koktajl owocowy lub bułka z masłem.

dieta-wysokokaloryczna

ABOUT THE AUTHOR