|  | 

Zdrowie

Medycyna naturalna w walce z cholesterolem

img-responsive

Cholesterol jest potrzebny w organizmie każdego człowieka. Produkowany w wątrobie i dostarczony w pożywieniu, stanowi budulec komórek , jest potrzebny do prawidłowej pracy układu nerwowego, bierze udział w procesie wytwarzania hormonów płciowych. Jednak po przekroczeniu  250 mg/dl ma negatywny wpływ na organizm człowieka. Ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu ma problem coraz więcej osób. Jest to tzw. choroba cywilizacyjna, wynikającą z jedzenia mocno przetworzonych potraw.

 

Aby uniknąć tak wysokiego poziomu cholesterolu, warto prowadzić zdrowy tryb życia. Wartościowa oparta na chudym nabiale, wędlinach czy mięsie dieta pomoże obniżyć nadmiar cholesterolu we  krwi. Dieta powinna być bogata w kaszę, ryż, płatki owsiane oraz owoce i warzywa. Potrawy smażone należy zastąpić gotowanymi, a tłuszcze pochodzenia zwierzęcego tłuszczami roślinnymi. Dobrze, również białe pieczywo zamienić na ciemne oraz częściej jeść ryby.
W medycynie naturalnej znanym sposobem na walkę ze zbyt wysokim cholesterolem jest kuracja miodowo – cytrynowo- czosnkowa. Aby przygotować taką kurację, należy sparzyć wrzątkiem 1 kg dużych, nieobranych cytryn. Następnie z cytrusów wycisnąć sok i dodać 1 kg miodu lipowego oraz 10 dużych, zmiażdżonych główek czosnku. Całość dokładnie wymieszać i wlać do słoja. Trzymać 10 dni w lodówce lub innym chłodnym, ciemnym miejscu. Gotową miksturę należy pić po 1 łyżeczek 4 razy dziennie przez kilka miesięcy.

 

Inną kuracją wspomagająca walkę ze zbyt wysokim poziomem cholesterolu jest kuracja ziołowa z miodem. Do jej  przygotowania należy pełną szklankę nasion kopru włoskiego, zmielić w młynku do kawy i wymieszać z dwoma łyżkami stołowymi rozdrobnionego korzenia kozłka lekarskiego. Dodać 2 szklanki płynnego miodu i znowu wymieszać, dolewając 1 litr rządku. Miksturę odstawić na kilka dni. Po przecedzeniu pić 3 razy dziennie po dużej łyżce.
Naturalną sposobem na obniżenie poziomu cholesterolu jest imbir. Świeży, starty imbir warto dodawać do potraw. Dzienna, zalecana ilości to kawałek wielkości średniej fasoli.
Medycyna naturalna to nie moda, ani zabobon. Naturalne sposoby leczenia to mądrość narodów przekazywana z pokolenia na pokolenie. Warto korzystać z tej skarbnicy wiedzy. Leczenie naturalne może być dobrym wsparciem leczenia klinicznego. Jednak stosując równolegle farmakologiczne metody leczenia, należy poinformować lekarza o naturalnych metodach leczenia.

 

Artykuł powstał dzięki aktywnizastma.pl

Tags
medycyna-naturalna-w-walce-z-cholesterolem

ABOUT THE AUTHOR