|  | 

Inne

Czy broń w Polsce powinna być legalna?

img-responsive

Broń palna w Polsce to temat bardzo kontrowersyjny, oraz sporny, jedni twierdzą, że broń palna powinna być legalna, inni zaś są kompletnie przeciwnego zdania, jednak zastanówmy się o korzyściach oraz stratach broni w Polsce?

Broń – podstawowe informacje

Wiele ludzi ma błędne kojarzenie z bronią, ponieważ myśli, że to narzędzie morderstw i owszem w stanach zjednoczonych do których zawsze się porównujemy i próbujemy być jak oni zdarzają się zabójstwa bronią, jednak każdą inną bronią także możemy zabić na przykład nożem, a przecież każdy posiada nóż w kuchni, prawda?

A jednak nie wychodzi nikt na ulicę i nie dźga nikogo, oczywiście zdarzają się wyjątki, jednak jest to tak mały procent, że w obrębie całego społeczeństwa Polski jest praktycznie “niewidoczny”
Z bronią palną jest tak samo, ponadto weźmy na poprawkę fakt, że w stanach od lat 50/60 ubiegłego wieku toczone są wojny tamtejszych gangów, jednak wiele osób ma w stanach broń i jej nie używa z wyjątkiem samoobrony.

Poza tym ile razy w Polsce słyszy się o napadach czy też rabunkach na czyjeś domy, gdybyśmy nosili broń niekoniecznie aby zabijać ale żeby postraszyć wtedy na pewno procent wielu przestępstw by zmalał, ponieważ ludzi by się bali okradać.
Oczywiście na broń trzeba mieć pozwolenie i nie każdy uzyska właśnie ten przywilej, ponieważ taki proces trwa dość długo i trzeba spełniać pewne kryterium, przykładowo mieć ukończone 21 lat, czy też posiadać orzeczenie o zdolności fizycznej, a także psychicznej.
Oraz co najważniejsze – nie można posiadać prawomocnego wyroku, co jest bardzo dobre.

A więc zadajmy sobie pytanie, czy broń w Polsce powinna być legalna?

Tags
czy-bron-w-polsce-powinna-byc-legalna

ABOUT THE AUTHOR